Logo firmy zajmującej się wulkanizacją taśm przenośnikowych

Jak przebiega wulkanizacja taśm przenośnikowych?

Taśmy przenośnikowe nieustannie poddawane są działaniu czynników mechanicznych. Doświadczone firmy wulkanizacyjne potrafią ocenić, co jest przyczyną ewentualnych awarii oraz szybko je usunąć. Najczęściej pojawiającym się problemem przy użytkowaniu taśm przenośnikowych jest zużycie powierzchni.  Od tego na jakim rodzaju taśmy pracujemy oraz od jej ulokowania zależy metoda klejenia - na zimno bądź na gorąco.

Czytaj dalej...

Trudnościeralne taśmy przenośnikowe

Trudnościeralne taśmy przenośnikowe wyróżniają się zwiększoną odpornością gumowych okładek, przeznaczone do transport materiału o wielkich gabarytach, z ostrymi krawędziami, materiałów sypkich. Również system czyszczenia taśm - opartych na bazie skrobaków również prowadzi do szybkiego zużycia nośnych okładek

Czytaj dalej...

Wulkanizacja taśm przenośnikowych

Tkaninowo-gumowe taśmy przenośnikowe możemy łączyć na dwa sposoby: metodami opartymi na kleju, albo w sposób mechaniczny - za pomocą spinki bądź łącznika.

Pierwsza metoda wpływa korzystnie na krążniki i bębny przenośnika, wyróżnia się także wysokimi parametrami wytrzymałości. Warto podkreślić, że za wyborem pierwszej metody przemawiają niskie koszty oraz łatwość wykonania, nawet w trudnych warunkach.

Czytaj dalej...

Do góry